Postele s úložným prostorem


 

Proč postele s úložným prostorem?

 Postele s úložným prostorem vám nabízí maximální využití každého místa ve vaší ložnici či pokoji. Prostor se tak může díky posteli s úložným protorem stát o něco vzdušnější a příjemnější. Ideální pro ukrytí peřin či sezónních věcí.

Máte na výběr z klasických variant materiálů jako jsou dřevěné, kovové, čalouněné a laminové.

Tipy pro výběr postele s úložným prostorem 

Na co si dát pozor u dřevěné postele s úložným prostorem:

Použitý materiál – pokud netrváte na desénu měkké dřeviny, zvolte raději dřevinu
tvrdou, budete jistě spokojeni s její pevností, stabilitou a životností. Volte raději „rostlý materiál“, což je použité dřevo tak, jak roste. Plynulost a celistvost letokruhů zaručují vyšší stálost dřeviny, než jako např. „cinkované dřevo“.
Více o vlastnostech jednotlivých materiálů naleznete na stránce „Typy materiálů“
Kvalita spojů - Rohové spoje pomocí tzv. „hřebenových spojů“, které jsou uchyceny jen vruty, jsou
opravdu velmi nedostačující. Velmi pevné jsou excentrické spoje, tedy spoje, které jsou hloubkově
zakotveny v konstrukci lůžka. Pokud je spoj pevný, i postel bude pevná a stabilní desítky let.

 

Na co si dát pozor kovové postele s úložným prostorem:

Tento typ lůžka je stále pro spoustu lidí velmi atraktivní, a to díky tvárnosti kovu a jeho pevnosti. Obecně se dá říct, že protože je postel kovová, musí být i zaručeně pevná. Bohužel to není vždy pravda. Vždy záleží na použitém materiálu a pevnosti konstrukčních spojů.
Pokud je kovová postel dobře vyrobená, měla by být sama o sobě velmi pevná a stabilní, i když jsou zde také výjimky. Jestliže má kovová postel certifikaci výrobku a lůžko prošlo technickou zkušebnou, můžete si být jisti, že je pevná díky nesčetným zkouškám o pevnosti. Jinak je dobré si stabilitu postele vyzkoušet fyzicky na prodejně.

 

Na co si dát pozor laminové postele s úložným prostorem:

Nízká pevnost – to je slabost těchto lůžek, protože tento materiál není v pevnosti tak stabilní, jako např. masivní dřevo. Proto si pečlivě vyzkoušejte pevnost rohových spojů lůžka a zaměřte se na tloušťku bočnic a středové podpěry. To totiž zajišťuje celkovou stabilitu lůžka.
Materiál - laminové desky jsou velmi praktické díky snadné údržbě a pevnosti povrchu. Ovšem je nutné si pořídit lůžko opravdu z kvalitního lamina (Egger, Kronospan..). Kvalitní lamino tvoří pevná fólie a je patrná již při detailním pohledu na materiál. Pozn.autora: „Z mé zkušenosti vím, že všichni čeští výrobci používají tyto kvalitní lamina“. Jsou na trhu ale také velmi levné verze, které se dovážejí ze zahraničí. Toto „lamino“ je ovšem pouze desénovým papírem potažená dřevotříska, což úplně devalvuje praktičnost tohoto materiálu. Povrch je snadno narušitelný a rychle se opotřebuje i obyčejným otěrem. I hrany jsou papírové a při vyšší vlhkosti odpadávají.

 

Na co si dát pozor čalouněné postele s úložným prostorem:

Konstrukce čalouněné postele Ve většině případů se čalouněné postele vyrábějí z velkoplošných laminovaných desek, známých jako „lamino“. Nekupujte postel ze surové dřevotřísky, budete později nadávat na jejich špatnou údržbu. „Lamino“ je pěknější, velmi jednoduše otíratelné a omyvatelné, a proto je i velmi praktické.
Pevnost korpusu - prodejce se vždy zeptejte, zda je konstrukce čalouněného lůžka klížená. Je spoustu výrobců, kteří korpus lůžka pouze spojují šrouby (konfirmáty), a ty se po čase v dřevotřísce vyviklají a postel vám začne vrzat. Pokud je korpus klížený (slepený), nehrozí vám tento problém a s pevností lůžka jistě budete spokojeni.
Skladba matrace – jsou 2 typy matrací u čalouněných postelí.
A) Pevně očalouněná – lehací plocha je pevně očalouněná s roštem. Cenově je nižší, ale zase ji po čase, kdy se matrace unaví, nemůžete vyměnit.
B) Volná matrace – v lůžku je samostatně lamelový rošt a samostatně volná matrace. Zde je výhoda, že si můžete matraci během užívání otáčet, ale také ji můžete po čase vyměnit za
novou matraci, přičemž postel vám zůstává.
Alergie – čalounické materiály jsou velmi oblíbené pro roztoče, kteří si v měkkých
kypřících materiálech libují, a to jen proto, že se nedají tak jednoduše vyčistit a
udržovat, jako například dřevěná postel. Proto pokud jste alergenní, zvolte spíše
jiný typ lůžka než čalouněnou postel, anebo se informujte u odborníka, která
potahová textilie je vhodná i pro alergiky.

image

Navigation