O firmě

Představení společnosti:

Společnost MORAVIA GLASS TECHNOLOGY, s.r.o. byla založena v roce 1997 na základě dlouholetých zkušeností s projekcí a výrobou zařízení v oblasti průmyslové automatizace. Od samotného počátku se naše společnost zaměřuje na výrobu jednoúčelových strojů a zařízení sklářského průmyslu. Hlavním výrobním programem společnosti jsou konstrukční řešení, výroba a montáž strojů a technologického zařízení linek pro oblast studeného konce sklářské výroby obalového skla. Tomu odpovídá i strojní vybavení naší společnosti, která je schopna zajistit výrobu obráběných dílů, zámečnické práce všeho druhu, svařování, zpracování a opracování plechů včetně nerezového materiálu, povrchovou úpravu a využítí široké škály plastových materiálů. Společnost disponuje vlastní výrobní i montážní halou kde je možné provádět celkovou kompletaci zařízení včetně elektroinstalace. Zajišťujeme také finální montáž a realizaci zařízení přímo u zákazníka. V prostorách firmy najdete vlastní konstrukční oddělení i výrobní prostory. V oblasti výroby jednoúčelových strojů a zařízení studeného konce sklářské výroby společnost disponuje dlouhodobou zkušeností i potřebným „know-how“, v rámci kterého poskytujeme také projektovou a poradenskou činnost. Naše společnost může poskytnout rovněž technickou pomoc a poradenství pro výrobu široké škály dopravníkových a paletizačních systémů v oblasti potravinářské výroby nebo pro velká logistická centra podle vlastní dokumentace nebo včetně projektové a konstrukční přípravy. V neposlední řadě naše společnost zajišťuje i kovovýrobu jednoduchých strojních zařízení podle dodané dokumentace.

Oblast působnosti:

Ve sklářském průmyslu, ve spolupráci se společností Sklostroj Turnov s.r.o. především pro sklárny specializující se na výrobu všech druhů obalového skla pro potravinářský, farmaceutický a kosmetický průmysl v rámci všech světových výrobců skla. Zejména však v  České republice, na Slovensku, v Polsku a zemích Ruské federace.

V oblasti dřevozpracujícího průmyslu jsou již používány naše dopravníkové systémy ve spolupráci s firmou A.S.P.R. s.r.o. Kyjov jako součásti paletizačních linek na výrobu peletek.

V oblasti kovovýroby zabezpečujeme zakázkovou výrobu kovových konstrukcí a jednoduchých strojů ve spolupráci s firmou BYAS s.r.o. Bohuslavice a rovněž disponujeme volnou kapacitou stroje na řezání plazmou.

Rozvoj společnosti:

Záměrem společnosti MORAVIA GLASS TECHNOLOGY s.r.o., je nejen pokračovat v rozvoji a uplatňování dosavadní produkce ale i rozšířit svou působnost do všech oblastí využívání dopravníkových systémů a systémů paletizace/depaletizace výrobků zejména v potravinářském průmyslu kde se používá obalové sklo (pivovary, vinařské závody, sodovkárny, výroba zavařenin) ale také výrobků pekařského zboží. Součástí dopravníkových systémů jsou také zásobníky palet a svážecí vozíky, které mohou mít uplatnění pro automatizaci překladišť zboží, jako jsou velká logistická centra.